Послуги для іноземців

Бізнес в Україні

Шановний клієнт!

В даному розділі ми хочемо викласти Вам найбільш поширені варіанти відкриття бізнесу в Україні. Крім того, на прикладах, розберемо в який випадках краще розпочинати справу як СПД, в яких як ТОВ, або в іншій формі. Якщо прочитавши матеріал, у вас виникнуть запитання, Ви завжди можете звернутись до нас і ми надамо Вам відповідь в телефонному режимі або проведемо безкоштовну консультацію в одному з наших офісів.

Поширені форми ведення бізнесу

Варіант 1: Спрощена форма

СПД – суб’єкт підприємницької діяльності (в народі відомий як ПП – приватний підприємець, або ФОП – фізична особа – підприємець). Відкривається безпосередньо для фізичної особи, громадянина України. Для іноземця потрібно отримати посвідку на проживання та номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код).

У СПД можливі 2 системи оподаткування:

1. Загальна – податки виплачуються в залежності від прибутку. Застосовується дуже рідко, як правило, у тих випадках, коли вид діяльності забороняє працювати на єдиному податку (наприклад при торгівлі тютюном або алкоголем). Касовий апарат повинен бути обов’язково.

2. Єдиний податок – використовується в більшості випадків, оскільки має ряд переваг:
  • Можливість роботи без касового апарата;
  • Можливість роботи з готівкою;
  • Спрощена бухгалтерія;
  • Мінімальні податки;

В більшості випадків СПД використовують при торгівлі на ринках, в магазинах, торгових центрах. Також СПД можна застосовувати та при наданні послуг населенню та юридичним особам.

Варіант 2: Малий бізнес

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), безперечно залишається найбільш популярною організаційно-правовою формою. Це пояснюється, перш за все, відносно низькою вартістю реєстрації та міцною законодавчою базою. Засновником ТОВ може бути одна або декілька осіб, як фізичні так і юридичні особи.

Важливо! Учасники товариства не відповідають по його зобов’язанням і несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю товариства, в межах вартості внесених ними вкладів. Статутний капітал ТОВ поділений на частки. ТОВ являється повноцінною юридичною особою, яка має у власності відокремлене майно, може від свого імені набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем в суді, а також відкривати банківські рахунки.

Обов’язковою умовою діяльності ТОВ являється наявність статутного капіталу товариства, що може бути навіть 0 (нуль) гривень. ТОВ як організаційно-правова форма ідеальна для ведення сімейного бізнесу. Керувати товариством може одноосібно Директор або колегіальний виконавчий орган, на чолі з Генеральним Директором. Всі ці умови прописуються в установчих документах товариства.

Кожен учасник товариства має право в будь-який момент вийти з нього і зажадати виплати дійсної вартості частки або отримання її в формі майна, продукції й т.д. Але як показує практика, можливість виходу будь-якого з членів суспільства є головною проблемою ТОВ.

Саме тому дуже важливо, щоб між партнерами існували не лише ділові, а й дружні стосунки. У ТОВ дії, щодо зміни учасників тягнуть за собою повну перереєстрацію з необхідністю внесення змін до установчих документів та повідомлення всіх інстанцій, що контролюють.

Приватне підприємство (ПП)

Приватне підприємство (не плутати з приватним підприємцем) - це повноправна юридична особа. Його засновниками, згідно з чинним законодавством може бути як одна особа, так і декілька. Юридичне регулювання його діяльності досить слабке, що дає можливість закріпити в статуті всі необхідні власнику положення. Одним з найбільш вагомих переваг є відсутність закріпленого в законодавстві мінімального статутного фонду та порядку його внесення. Таким чином, статутний фонд ПП може бути як 1 гривня, так і 100 000 гривень залежно від побажань засновника такого підприємства. Якщо Вас цікавить найменш витратний варіант створення фірми, то Приватне Підприємство саме для Вас.